logo

Tonyukuk by:

May 15 2017
blog

Eren'e de İhanet

Ülkemizde geçmişi en eskilerden olan kurucusu,değerleri tam milli olan siyasi hareketin ve devletin kuruluş değerleriyle kendi kuruluş değerler ötüşen fakat bugün gelinen noktada asla böyle görüntüsü olmayan bir partinin, bu siyasi hareketin bugün ki lideri; Karadeniz gezisi sırasında teröristlerce saldırıya uğruyor yada suikast girişiminde bulunuluyor. Asla bu ülkede kim olursa bunu kabul etmeyeceği bir durum bu. Bunu yapanlardan devlet hesabını sormuştur sormaya da devam edecektir.

Aynı parti lideri gün geliyor oturduğu koltuğu borçlu olduğu, bir yerlerden talimatlar aldığı ortada olan bir görüntü ile bir şekilde siyasi söylemi ve siyaset yapma tarzı değişiyor. Mevcut lideri olduğu partinin siyasi olarak duruşu ve çizgisi ile bir ilgisi kalmadığını gözlemlemekteyiz. Aynı siyasi lider Karadeniz’de kendisine saldırı düzenleyen bir terör grubu mensuplarının temsilcisi olduğunu söyleyen bir partiye destek verir duruma geliyor. Bu terörü destekleyen partiye destek vermenin tek amacı ise ülkenin bulunduğu zor durumdan, bu ülkeyi milli bir birlikte ileriye taşımaya çalışan bir birlikteliğe dur demek için yapılan siyasi bir hamledir. Siyasi olarak bana göre gayri milli olan bir duruşla, o kendisine saldırı düzenleyen teröristlerin temsilcisi olduğunu söyleyen partiye açık destek vererek TBMM’ye girmelerini sağladılar. Şimdi o terör grubunu desteklediğini söyleyen siyasi parti vekilleri Karadeniz’de yerleşip bu bölgede terör yapılanması yapmak isteyen ve bu çabaları sırasında gizlenmeyen çalışan teröristleri tespit eden ve bunun sonunda Türk askerine teröristlerin yerini gösterirken şehit edilen, Karadeniz’li vatan evladı 15 yaşında ki Eren BÜLBÜL’ü şehit eden o hain teröristlerin cenazesine katıldılar. Dün kendisini öldürmek isteyenler EREN’de şehit etmişlerdi.

Bu nasıl bir yaman çelişkidir ? Nasıl bir siyasi duruştur ki; Kendisini öldürmek isteyen terörist bir grubun temsilcileri olduğunu söyleyenlerin ve EREN’İ şehit eden teröristlerin cenazesine katılanların destekçisi olma durumu !

Şimdi ben vicdanen soruyorum. Eren evladımızı şehit eden teröristlerin cenazesine katılan milletvekillerine soruşturma açıldı, bu soruşturma güzel bir gelişme. Fakat sadece bu vekillere soruşturma açmak bence yeterli değildir. Bunlara tali yoldan gayri resmi olarak destek vererek TBMM’ye girmelerini sağlayan bu siyasi liderlere ve benzerlerine de soruşturma açmak gerekmez mi? Onlara da bu olanların bir hesabı olduğunu hatırlatmak gerekmez mi ?


Kahraman Karaman

YORUM YAPIN

Gönder