logo

Tonyukuk by:

May 15 2017
blog

Seçimden Zaferle Çıkan MHP ve Liderine Hesap Kesme Planları

24 Haziran seçimlerinde; Ülkemiz MHP ve Lider Devlet BAHÇELİ’nin büyük feraseti, devletçi duruşu, siyasi dehası ve büyük öngörü ve devlet güvenliği ağırlıklı politik duruşuyla kurguladığı CUMHUR İTTİFAKI seçimi kazanmıştır. CUMHUR İTTİFAKI yeni dönemin ilk cumhurbaşkanı olarak da Sayın R.TAYYİP ERDOĞAN’ı seçtirmiştir. Bu seçim ve birlikteliği; Seçim öncesinde ve sonrasında TÜRKİYE üzerine oynanmak istenen oyunları, MHP ve Liderine oynanmak istenen oyunları, bunların üzerine yapılan bütün hesapları ve şer planları yerle yeksan etmiştir. Seçimin etkileri çok büyük olmuştur bunların analizleri çokça yazılım çizilmektedir. Ama bazı hesaplar yapan odakların seçimden sonrada MHP ve Lideri ile hesaplaşmaya devam etmek istediklerini gelişen ve yaşanan bazı olaylardan anlamak pekte zor değildir.

Cumhur İttifakı’nı ve bu milli duruşu bozmak için hemen seçim sonrası hesaplar yeni bir kurgu ile yeniden başladı. Şimdi daha önce MHP’yi bölmek ve yok etmek isteyenlerin. AKP ile yapılan CUMHUR İTTİFAKI’na karşı çıkan ve bu ittifakın ülkeyi kaosa sürüklediğini söyleyenlerin, MHP’nin seçimden zaferle çıkması ve bütün planlarının bozulması ve kaybetmelerinin acısı ve hırsıyla, bunun devamında yeni hesaplar ve çıkarlar peşinde koşanların. Bugün seçimden hemen sonra AKP ile işbirliği yapabiliriz noktasına gelmelerinin, bazı sebepleri ya da bazı hain planların ön gelişmeleri olarak görmek, çokta akıl zorlayıcı olmasa gerek. Başka odaklı, güdümlü siyasi düşüncelerin peşinde oldukları planlara bu noktada gelişmelere ve açıklamalara kısaca bakalım.

Seçimden hemen sonra başarılı olan CUMUHUR İTTİFAKI içine nifak sokmak amacı açık ve net olan açıklamaları İp Parti’nin kurucularından, milletvekillerinden ve yöneticilerinin yaklaşımlarından ve siyasi söylemlerinden anlamak çokta zor değil. Bir yerlerden talimatlı gibi duran bu hamleler, düne kadar her konuda eleştirdiği bir birlikteliğin bir ‘’tarafına’’ durup dururken çalışma teklifi. Ya da çalışabiliriz, bir araya gerekirse gelebiliriz. Yanlış olsanız da menfaat için, yıkım için, MHP’den ne olursa olsun intikam almak için. Sizinle ‘’vatanIN bekası için gerekirse’’ sözü ile yalandan söylemlerle birlikte olabiliriz şeklinde siyaset yapanlar niyet açısından samimi ve temiz değillerdir.

Bunlar; 24 Haziran’da salt çoğunluğu sağlayamayan AKP’nin MHP’ye muhtaç olmadığını söyleyeceklerdir ! Bu tarz ilk çıkışı hemen seçimin ertesi günlerinde partinin kurucusu olan gazinocu bir üye yapmıştır. Neden hemen ertesi günler de? Belli ki bir sonraki açıklamayı yapan milletvekili ile aynı söylem üzerinden gidilecek olan bu yaklaşım ve söylem amaçlı ve güdümlüdür. Mevcut AKP yönetimine bir mesaj gönderilmiş olacaktır bu şekilde. Bunun akabinde beklentileri olan ‘’Bak işte biz MHP’ye muhtaç değiliz’’ söyleminde ve durumunda olan MHP karşı soğuk duran ve olan AKP yönetici ve milletvekilerine geleceğe dair yol haritası çizmek ve siyasi alan açmak olduğunu görmek lazım. Tabii bu arada AKP’yi seçim başarısızlığı ile itham ederken. Başarılı olan Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’a ise daha önce yerlere vuranlardan bir metiyeler ! bir metiyeler !!! Şöyle diyorlar; 24 Haziran’daki seçimin tek galibinin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu söyleyerek, “Yiğidi öldür hakkını ver” ifadesini kullanarak Cumhurbaşkanı’na oyun alanı açmak şirin görünüp planlarının aslını bu şekilde ifadelerle gizlemektedirler. Bu arada MHP’nin başarısını görmemezlikten gelerek topluma, tek başarılı cumhurbaşkanıdır demek suretiyle aşınma yaparak gelecek için kendilerine yol yapma hesabıdır! Ama Cumhurbaşkanı bütün bu olanlara karşı şöyle bir ifade kullanmıştır AKP teşkilat mensuplarına ‘’ MHP’yi üzecek bütün hal ve tavırlardan sakının’’ mesele bu kadar net.

unlar hesaplı siyasi hamlelerdir. Burada tekrar MHP ve Liderinin siyasi başarısını hazmedemeyenlerin tekrar Cumhur İttifakı’nı bozarak MHP ve Liderini yalnızlaştırmak ve tekrar hesaplarını güncelleştirme fırsatı yakalama arzusu vardır. Asla gelişi güzel söylenmiş yaklaşımlar değildir. Anlaşılıyor ki hesaplaşma devam ediyor. Bir yerlerde tekrar hain planlar közlenmek yerine alevlendiriliyor. Bu ve bunun gibi saldırılar devam edecektir. Çok dikkatli olunmalı çok dikkatli davranılmalıdır. Oyun bozmak isteyenler kriptolar hâlâ aktiftir. Ama MHP ve Lideri bu oyunlara bu nifaklara da asla izin vermeyecektir.


Kahraman Karaman

YORUM YAPIN

Gönder